KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896487

nr 1489 6487

Svante Kede

(1877-1955), Sverige

Oljemålning, Torne träsk. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x82 cm

Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Utrop:

500 kr

måndag 12 september 2022
kl 20:18:37

Svante Kede

Läs mer om Svante Kede