KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896487
nr 1489 6487
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Torne träsk. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 68x82 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
500 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:18:37